• خانه
  • وبلاگ
  • آمپول prp چیست |دكتر سید سعید مهاجرزاده جراح و متخصص ارتوپدی در مشهد
آمپول prp چیست |دكتر سید سعید مهاجرزاده جراح و متخصص ارتوپدی در مشهد

آمپول prp چیست |دكتر سید سعید مهاجرزاده جراح و متخصص ارتوپدی در مشهد

1400/11/24

انجام تزریقات پی آر پی (PRP) در پزشكی، تكنیك جدیدی نیست. روش تزریق PRP برای بیش از 20 سال است كه در پزشكی مدرن ابداع شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آمپول prp چیست |دكتر سید سعید مهاجرزاده جراح و متخصص ارتوپدی در مشهد : در این مطالب به موضوع  آمپول prp چیست و موضوعات پرجستجوی آیا prp موثر است - عوارض پی ار پی - Prp چیست - فیلم تزریق prp - عكس قبل و بعد از پی آر پی - مراقبت های بعد از prp رحم - كیا از پی ار پی جواب گرفتن - هزینه پی آر پی زانو خواهیم پرداخت.

آمپول prp چیست |دكتر سید سعید مهاجرزاده جراح و متخصص ارتوپدی در مشهد : در این مقاله می خواهیم به آمپول prp چیست و پرسش هایی آیا prp موثر است - عوارض پی ار پی - Prp چیست - فیلم تزریق prp - عكس قبل و بعد از پی آر پی - مراقبت های بعد از prp رحم - كیا از پی ار پی جواب گرفتن - هزینه پی آر پی زانو بپردازیم لطفا همراه ما باشید.


eXdWaPgaIWاین روش درمانی كه در ایران با نام پلاكت درمانی نیز شناخته می‌شود، برای درمان ریزش مو، بهبود رشد موها بعد از كاشت مو، آسیب دیدگی‌های ورزشی و بیماری‌های التهابی كاربرد دارد. پی آر پی معمولاً با استفاده از سرنگ و به صورت تزریقی انجام می‌شود. تزریق پی آر پی روشی طبیعی است كه با استفاده از اجزای خون خود بیمار برای تحریك و نوسازی بافت های آسیب دیده در مناطق صورت، گردن، سر و سینه، دست ها و بدن مورد استفاده قرار می گیرد. چند سی سی از خون بیمار گرفته می شود و با استفاده از كیت های خاص، غلظت پلاكت را به ۳ تا ۵ برابر مقدار اولیه خواهند رساند. PRP یك روش نسبتا نوین و بنیادین سلول های درمانی در علم پزشكی است كه از اوایل دهه ۹۰ میلادی در رشته های مختلف پزشكی مانند علم و جراحی زیبایی، فك و صورت جراحی قلب، ارتوپدی و … مورد استفاده قرار می گیرد برای درمان پی آر پی، ابتدا مقداری خون از بازوی شما گرفته می‌شود. این مقدار تقریباً برابر با خونی است كه برای آزمایش خون در آزمایشگاه از شما دریافت می‌شود؛ یعنی حدود ۱۰ تا ۲۰ میلی‌لیتر. نمونه‌ی خون شما درون دستگاهی به نام سانتریفیوژ قرار می‌گیرد. در این دستگاه با چرخش سریع و بر اساس نیروی گریز از مركز، بخش‌های مختلف خون جدا می‌شوند.  در نهایت محلولی به دست می‌آید كه غنی از پلاكت‌های خونی است. احتمالاً با نقش اصلی پلاكت‌ها كه لخته كردن خون و جلوگیری از خونریزی است، آشنا هستید. علاوه بر این، پلاكت‌ها نقش بسیار مهمی در فرآیند بهبودی و ترمیم آسیب‌های بافتی دارند.  بعد از جداسازی و آماده‌سازی محلول PRP، آن را به پوست شما تزریق می‌كنند. با ورود محلول به ناحیه‌ی دچار مشكل، فاكتورهای رشد از پلاكت‌ها آزاد می‌شوند. درمان PRP از زمان دریافت نمونه‌ی خون تا پایان تزریقات، حدود نیم ساعت تا ۴۵ دقیق طول می‌كشد. برای برخی از بیماران كه تزریق آزاردهنده یا دردناك است، بی‌حسی موضعی تزریق می شود تا از این جهت نگرانی نداشته باشند. محلول به كمك سرنگ به پوست یا محل مورد نظر تزریق می‌شود. برای درمان‌های مرتبط با كاشت مو، می‌توان در صورت نیاز، محلول را روی ناحیه گیرنده یا دهنده اسپری كرد.

آمپول prp چیست | جراح و متخصص ارتوپدی | ارتوپد خوب در مشهد - ما تلاش كردین در مورد آمپول prp چیست و آیا prp موثر است - عوارض پی ار پی - Prp چیست - فیلم تزریق prp - عكس قبل و بعد از پی آر پی - مراقبت های بعد از prp رحم - كیا از پی ار پی جواب گرفتن - هزینه پی آر پی زانو كه بسیار در گوگل جستجو شده و مورد سوال قرار گرفته توضیحاتی ارائه نمایی لطفا جهت دریافت اطلاعات بیشتر با یكی از شماره های 09376368767 - 051-38449326 تماس برقرار كنید تا به صورت 100% رایگان از مشاوره های قبل از درمان مطلع شوید.